Czy dieta pudełkowa może być tańsza od gotowania?

dieta pudełkowa tańsza od gotowania

Dieta pudełkowa przez większość osób jest wybierana ze względu na oszczędność czasu. Zdarza się jednak, że potrafi być ona tańsza od gotowania. Kiedy dieta pudełkowa okazuje się lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż samodzielne przygotowywanie posiłków?

Ile kosztuje dieta pudełkowa

Ceny cateringów dietetycznych różnią się od siebie w znacznym stopniu. Wiele osób uznaje, że jest to rozwiązanie dość drogie i nieopłacalne. Jest to jednak błąd. To, ile kosztuje dieta pudełkowa, zależy od wielu czynników. Wśród najważniejszych można wyróżnić:

  • wybrany wariant kaloryczny – droższe są plany żywieniowe stworzone z myślą o osobach aktywnych, które mają wyższe zapotrzebowanie na energię w ciągu dnia,
  • rodzaj diety – zazwyczaj możliwe jest wybranie jednego spośród kilku wariantów; najtańsze są plany bazujące na lokalnych, łatwo dostępnych produktach,
  • długość subskrypcji – w trakcie składania zamówienia można zdecydować się na dłuższy termin, co pozwala na obniżenie ceny jednostkowej za poszczególne dni,
  • renoma danej firmy – na rynku znaleźć można firmy oferujące zarówno tanie, jak i bardzo drogie cateringi dietetyczne; ceny zaczynają się zwykle od kilkudziesięciu złotych za dzień.

Różnice między dietami pudełkowymi oferowanymi przez konkretne firmy mogą być naprawdę duże. Wybór odpowiedniej powinien zależeć jednak od tego, jak wygląda stosunek jakości do ceny. Nie wszystkie najdroższe cateringi gwarantują doskonały smak. Czasem możliwe jest znalezienie produktów w atrakcyjnej cenie, które powstają z wysokiej jakości składników i dostarczają wszystkich niezbędnych substancji odżywczych.

Coraz więcej firm stawia na usługi, jakimi jest dieta pudełkowa. Cennik każdego przedsiębiorstwa jest indywidualny i zależy od wielu czynników. Niektóre cateringi organizują atrakcyjne promocje, w trakcie których możliwe jest kupienie jedzenia na konkretny okres znacznie taniej. Zazwyczaj jednak koszt takich posiłków wynosi od około 30 do nawet 200 zł za dzień. Najdroższe opcje są zarezerwowane dla osób, którym zależy na jedzeniu markowanym znanym nazwiskiem.

Dieta pudełkowa a gotowanie

Samodzielne gotowanie może być droższe, niż myślisz. Wiele osób określa jego koszt wyłącznie na podstawie cen zakupionych produktów spożywczych. Jest to jednak błąd. Samodzielne przygotowywanie potraw w domu wymaga zużycia prądu, gazu i wody. Oprócz tego zajmuje ono dużo czasu, który dla wielu osób jest bezpośrednio przeliczalny na pieniądze. Czasem zakupienie cateringu dietetycznego okazuje się więc opłacalne.

Do największych zalet cateringu dietetycznego, odpowiadających za opłacalność tego rozwiązania, można zaliczyć:

  • brak konieczności robienia zakupów – produkty kupowane hurtowo przez firmy zajmujące się przygotowywaniem diety pudełkowej zwykle dostępne są w niższych cenach niż te znajdujące się w marketach; oznacza to, że firmy odpowiedzialne za catering dietetyczny mogą tworzyć skomplikowane potrawy w niższej cenie; czas poświęcony na robienie zakupów dla wielu osób ma dużą wartość; brak konieczności jeżdżenia do sklepu jest też oszczędnością paliwa,
  • mniejsze zużycie mediów i materiałów w kuchni – jeśli korzystasz z cateringu dietetycznego, nie musisz używać kuchenki i innych urządzeń oraz akcesoriów pojawiających się w kuchni,
  • oszczędność czasu – ma to znaczenie przede wszystkim dla przedsiębiorców i osób, które intensywnie pracują oraz prowadzą szybki tryb życia; czas często jest przeliczalny na pieniądze, a gotowanie kilku posiłków każdego dnia potrafi zająć nawet 2-3 godziny.

Po wzięciu pod uwagę wszystkich tych czynników można zauważyć, że dieta pudełkowa nie jest tak droga, jak mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. Pozwala ona na uzyskanie wielu oszczędności, zarówno finansowych, jak i czasowych. To właśnie dlatego konkurencja na rynku wciąż rośnie, a na catering decydują się osoby o różnych zarobkach i zupełnie odmiennych potrzebach.

Dieta pudełkowa, czyli wygoda

Jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim jest dieta pudełkowa, cena to nie jedyny jego atut. Często jest ona mało znacząca w stosunku do pozostałych korzyści, jakie niesie za sobą zdecydowanie się na catering dietetyczny. Wiele osób wybiera taką usługę przede wszystkim po to, by kontrolować swój sposób żywienia. Poszczególne pakiety są bowiem dostępne w kilku wariantach kalorycznych. Stosowanie takiego jedzenia przez dłuższy czas pozwala schudnąć, przytyć lub zachować swoją masę ciała, w zależności od wybranego pakietu. Wiele osób nie potrafi samodzielnie liczyć kalorii i nie ulegać pokusom, dlatego w ich przypadku dieta pudełkowa jest wręcz bezcenna.

Dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem również dla tych ludzi, którzy nie lubią i nie potrafią gotować, a chcą zjeść smaczne, domowe posiłki. Wiele dań swoim standardem przypomina te restauracyjne, jednak zwykle są one tańsze. Co więcej, pakuje się je w szczelne, niewielkie pudełka, pozwalające na zabranie ze sobą w dowolne miejsce. To wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które wychodzą z domu wcześnie rano i wracają późnym wieczorem. Catering jest sposobem na zdrowe, zbilansowane jedzenie bez konieczności stołowania się w restauracjach.

Bezcenna jest też oszczędność czasu, jaką zapewnia catering dietetyczny. Wynika ona z braku planowania kolejnych posiłków, robienia zakupów, gotowania czy zmywania. Dziennie może być to nawet kilka godzin, zwłaszcza w sytuacji, gdy starasz się jeść regularnie.

Jak wykupić dietę pudełkową tanio?

Czy istnieje dobra i tania dieta pudełkowa? Zwykle najtańsze opcje dostępne na rynku wiążą się z dość niską jakością składników, ale nie zawsze. Istnieje bowiem wiele sposobów na obniżenie kosztów posiłków. Wiele firm korzysta m.in. z łatwo dostępnych, lokalnych i sezonowych składników. Są one tańsze niż produkty zagraniczne, dlatego dzięki nim możliwe jest obniżenie kosztów posiłku, jednocześnie zachowując ich świetną jakość i doskonały smak.

Istnieją także firmy, które oferują tanią dietę pudełkową ze względu na niewielką marżę. Pozwala ona na wyróżnienie się na tle konkurencji bez konieczności obniżania jakości serwowanych posiłków.

Również klienci mogą zdecydować się na catering dietetyczny taniej. Dobrym pomysłem jest obserwowanie aktualnych promocji, a także wykupienie usługi na dłuższy okres. W ten sposób możliwe staje się obniżenie kosztu za jeden dzień. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zamówienie posiłków na kolejne kilka tygodni. To dobre rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy chcesz zaoszczędzić znaczną sumę. Pozwala ono na wytrwanie w postanowieniu, zwłaszcza gdy celem korzystania z diety pudełkowej jest redukcja masy ciała.

Czy dieta pudełkowa jest tańsza od gotowania?

Dieta pudełkowa nie zawsze jest tańsza od gotowania, ale jej koszt bywa dość zbliżony. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na korzyści, jakie za sobą niesie. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma przede wszystkim oszczędność czasu, który można przełożyć bezpośrednio na pieniądze. To rozwiązanie cenione zwłaszcza wśród przedsiębiorców i osób zabieganych, które niewiele czasu spędzają w domu. Z cateringu korzystają także ludzie chcący schudnąć.

Oczywiście na rynku znaleźć można też firmy oferujące bardzo drogie plany żywieniowe, które są zdecydowanie kosztowniejsze niż samodzielne przygotowywanie potraw. Stanowią one jednak swego rodzaju ciekawostkę. Są chętnie wybierane przez osoby zarabiające bardzo dobrze, które jednak nie mają czasu i chęci na samodzielne gotowanie. Dla niektórych dieta pudełkowa jest także krótkotrwałym rozwiązaniem. Posiłki można zabrać ze sobą m.in. na całodniową wycieczkę. Sprawdzają się one doskonale także w intensywnych momentach w życiu, gdy chwilowy natłok obowiązków wymaga zrezygnowania z samodzielnego gotowania. Catering dietetyczny pozwala na posilenie się w ciągu dnia bez konieczności sięgania po fast foody i szybkie przekąski. Gotowe dania wystarczy bowiem podgrzać w mikrofalówce, niekiedy nie wyjmując ich nawet z opakowania.

Wybierz
Dietę dla siebie