Na czym polega dieta z wyborem menu?

dieta z wyborem menu

Dieta pudełkowa dla wielu osób jest prawdziwym udogodnieniem. To posiłki dostarczane prosto pod wskazany adres, a każdego dnia można cieszyć się zupełnie innym, pełnowartościowym jedzeniem. Na czym polega dieta z wyborem menu?

Zróżnicowane posiłki każdego dnia

Catering dietetyczny z wyborem menu każdego dnia jest inny. Pozwala to na cieszenie się zróżnicowanym jedzeniem, które nie nudzi się nawet po wielu tygodniach korzystania z usługi. Z tego powodu na takie rozwiązanie decydują się m.in. osoby, które nie lubią gotowania. W ten sposób nie muszą one poszerzać swojej wiedzy i umiejętności, by cieszyć się pysznymi, innymi potrawami każdego dnia.

Firmy oferujące dietę pudełkową dbają o to, by zaskakiwać swoich klientów. Często w menu znaleźć więc można dania z dodatkiem tropikalnych czy nietypowych składników. Pozwala to na poszerzenie swoich horyzontów i znalezienie nowych smaków, które być może pozostaną z Tobą na dłużej. To właśnie dlatego na kilkudniowe skorzystanie z diety pudełkowej decydują się m.in. osoby chcące zainspirować się. W późniejszym czasie mogą one spróbować odtworzyć przepisy, a także wprowadzić do swojej kuchni mniej typowe składniki.

Czym jest catering z wyborem menu?

Catering z wyborem menu umożliwia klientom wybranie takich posiłków, na jakie najbardziej ma ochotę. Zwykle jednego dnia przygotowuje się kilka opcji. Wybór następuje podczas składania zamówienia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią niektórych składników. Dzięki temu mogą one samodzielnie zdecydować, jakie posiłki znajdą się pod jej drzwiami danego dnia.
Catering z wyborem menu jest ceniony przez wiele osób. Pozwala on na samodzielne decydowanie o swojej diecie, podobnie jak ma to miejsce w restauracji. Aktualne menu znaleźć można na stronie internetowej danej firmy. Zmienia się ono każdego dnia. Zapoznanie się z menu na kolejne tygodnie jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy masz wątpliwości co do wyboru oferty konkretnej firmy. Różnorodność posiłków może zachęcić do skorzystania z danego cateringu dietetycznego.

Różne wersje diety pudełkowej

Różnorodność jedzenia jest jednym z najważniejszych atutów cateringu dietetycznego. Wiele osób zwraca uwagę właśnie na tę kwestię podczas wybierania odpowiedniej firmy. Zazwyczaj istnieje opcja zamówienia jednej z co najmniej kilku diet. Najpopularniejsze dostępne opcje to:

  • wegetariańska,
  • dla sportowców,
  • bez glutenu,
  • bez laktozy,
  • standard.

Oprócz takich propozycji dieta pudełkowa z wyborem menu może obejmować też propozycje dla kobiet w ciąży czy osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Poszczególne plany żywieniowe różnią się od siebie przede wszystkim produktami wchodzącymi w skład konkretnych potraw. Każda osoba ma bowiem zupełnie inne potrzeby, zależne m.in. od postawionego celu, trybu życia czy aktualnego stanu zdrowia.

W przypadku cateringu dietetycznego uzyskanie różnorodności jest bardzo łatwe. W domowych warunkach, zwłaszcza gdy gotujesz dla jednej lub dwóch osób, wykorzystanie wszystkich zakupionych składników często wymaga ich powtarzania w kolejnych potrawach. Posiłki wchodzące w skład diety pudełkowej mogą być inne każdego dnia. Przygotowuje się je na dużą skalę, często dla nawet kilku tysięcy odbiorców codziennie.

Ciekawe składniki w menu diety pudełkowej

W skład diety pudełkowej często wchodzą też nietypowe składniki, które zawierają wiele cennych substancji odżywczych. Często w posiłkach znaleźć można m.in. superfoods, czyli produkty o wielu ważnych właściwościach. To zarówno nasiona, jak i warzywa dostępne w Polsce. Odpowiednie łączenie takich składników pozwala na uzyskanie niskiej kaloryczności oraz dostarczenie wszystkich cennych składników odżywczych, jednocześnie nie podnosząc zbyt mocno ceny cateringu.

Składniki wpływają bezpośrednio na cenę cateringu dietetycznego. Obecnie jednak można cieszyć się wysoką jakością posiłków nawet w przypadku tańszych wariantów. Kluczowe jest odpowiednie połączenie składników i korzystanie z tych produktów, na które aktualnie jest sezon. Wówczas dieta pudełkowa może być tania, smaczna i pełnowartościowa.

Możliwość zmiany planu żywieniowego

Wiele osób ceni sobie możliwość modyfikowania swojego zamówienia i wybierania takich posiłków, na jakie aktualnie ma ochotę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przeplatać kilka planów żywieniowych na przestrzeni miesiąca. Wiele osób decyduje się na zakupienie diety pudełkowej tylko na kilka dni, a po tym czasie przedłużenie zamówienia czy wykupienie innego planu. To doskonały sposób dla tych ludzi, którzy chcą zapewnić sobie różnorodność posiłków. Niekiedy catering dietetyczny jest wstępem do ograniczenia ilości spożywanego mięsa, a kiedy indziej stanowi on idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Dieta z wyborem menu jest produktem dla osób, które cenią sobie elastyczność. Zazwyczaj liczba opcji jest ogromna, dlatego jedzenie nie nudzi się nawet po wielu tygodniach korzystania z usługi. Osoby odpowiedzialne za przygotowywanie dań dbają o to, by nie powtarzały się one zbyt często. Jeśli pojawiają się podobne opcje, zwykle mają one zupełnie inne dodatki, przyprawy czy sposób podania, by nie znudzić osób korzystających z diety pudełkowej.

Zróżnicowane potrawy przygotowywane przez specjalistów

Catering dietetyczny jest tworzony przez sztab specjalistów, którzy czuwają m.in. na odpowiednim zbilansowaniem potraw. To przede wszystkim dietetycy. Przeliczają oni proporcje poszczególnych składników w taki sposób, by możliwe było utrzymanie właściwej liczby kalorii, adekwatnej do planu wybranego przez konkretnego klienta. Dbają też o to, by posiłki były pełnowartościowe i dostarczały wszystkich witamin oraz związków mineralnych niezbędnych każdemu człowiekowi w ciągu doby.

Dietetycy odpowiadają przede wszystkim za kaloryczność oraz odpowiednie zbilansowanie posiłków, by były one pełnowartościowe i syciły na długie godziny. Realizacją tak przygotowanego planu zajmują się natomiast profesjonalni kucharze. To osoby, które mają odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie w branży. Potrafią oni przygotowywać potrawy dobrze doprawione i stworzone zgodnie ze sztuką. Dzięki nim catering dietetyczny jest sposobem na schudnięcie i zadbanie o swoje zdrowie w sposób smaczny.

Dietetycy i kucharze dbają o to, by do klientów każdego dnia trafiały posiłki ciekawe i różnorodne. Ich jakość wpływa na zadowolenie osób korzystających z cateringu. Dieta z wyborem menu musi być smaczna – obecnie konkurencja na rynku jest bowiem bardzo duża. Wiele osób decyduje się na zakupienie takich produktów jedynie na kilka dni, a po tym czasie przedłużają one subskrypcję lub z niej rezygnują. Catering dietetyczny sprawdzi się także jako tymczasowa usługa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków na danym etapie życia.

Jakie posiłki pojawiają się w menu diety pudełkowej?

Menu każdego wariantu diety pudełkowej jest różne. W przypadku dań bezmięsnych źródłem białka często stają się rośliny strączkowe czy jajka. Na śniadanie często można liczyć na kanapki z różnego rodzaju pastami. W dietach dla sportowców białka jest zwykle więcej niż w planach dla osób, które nie są tak aktywne fizycznie.
Aby możliwe było dostarczenie wszystkich niezbędnych witamin i związków mineralnych, dieta pudełkowa musi obejmować różne warzywa, w dużych ilościach każdego dnia. Często przyjmują one postać surówek, a także dodatków do makaronu, sałatek czy koktajli. Zdarza się, że niektóre potrawy są takie same dla kilku planów żywieniowych jednego dnia. Uniwersalność pozwala na znacznie łatwiejsze zarządzanie cateringiem.

W dietach pudełkowych, także tych dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, można liczyć również na desery. Zwykle są one przygotowywane w mniej kaloryczny sposób. Cukier niekiedy jest zastąpiony słodzikami lub naturalnymi, słodkimi składnikami, jak owoce. Bardzo często takie desery przyjmują ciekawe formy, których zwykle nie przygotowuje się we własnym domu.

Wybierz
Dietę dla siebie