Czy catering dietetyczny to gwarancja utraty wagi?

catering dietetyczny na odchudzanie

Catering dietetyczny jest bardzo chętnie wybierany przez osoby o różnych potrzebach. Decydują się na niego przede wszystkim klienci, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Czy zamówienie diety pudełkowej jest gwarancją utraty wagi?

Catering dietetyczny na odchudzanie

Catering dietetyczny cieszy się tak dużą popularnością przede wszystkim ze względu na fakt, że pozwala na łatwe wytrwanie w postanowieniu. Osoby, które decydują się na obcięcie liczby przyjmowanych kalorii na własną rękę, często ulegają pokusom i sięgają po bardziej kaloryczne posiłki. Dieta pudełkowa jest podzielona na dania jedzone co kilka godzin. Ma ona konkretną wartość energetyczną, dlatego w sytuacji, gdy dana osoba korzysta wyłącznie z posiłków wchodzących w jej skład, może liczyć na szybką utratę wagi.

Dieta pudełkowa cieszy się tak dużą skutecznością podczas odchudzania właśnie ze względu na fakt, że odciąża klienta z samodzielnego liczenia kalorii i przygotowywania posiłków. Dla wielu osób jest to przeszkoda nie do pokonania.

Specjalne diety pudełkowe na redukcję

W zakres oferty wielu firm wchodzą specjalne diety pudełkowe stworzone z myślą o osobach, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Takie posiłki bazują na świeżych, zdrowych składnikach. Często mają one zwiększoną zawartość białka. Zakłada się bowiem, że osoby chcące schudnąć uprawiają również aktywność fizyczną. To posiłki zapewniające energię na cały dzień, jednak o kaloryczności odpowiadającej wartości wybranego pakietu.

Dieta pudełkowa na redukcję może być zdrowa, smaczna i sycąca. Nad komponowaniem posiłków wchodzących w jej skład czuwają profesjonalni dietetycy. Zajmują się oni takim dobieraniem produktów spożywczych, by nie były one wysokokaloryczne, ale skutecznie zaspokajały głód.

Diety pudełkowe na redukcję są dostępne zarówno wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Ważne, by były one stworzone z wykorzystaniem wysokiej jakości składników. Obecnie wybór takich planów jest naprawdę duży, dlatego odchudzanie przestaje być monotonne. Co więcej, często okres korzystania z cateringu dietetycznego pozwala na poznanie nowych przepisów i zmienienie swoich nawyków żywieniowych na dłużej.

Czy dieta pudełkowa na odchudzanie jest skuteczna?

Efekty diety pudełkowej zależą przede wszystkim od wytrwałości danej osoby. Takie posiłki mogą być skuteczne jedynie w sytuacji, gdy korzystasz tylko z nich. Niektóre osoby decydują się na zamówienie niepełnego planu, np. bez śniadań czy kolacji. Wówczas sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga ona liczenia kalorii dodatkowych potraw jedzonych w ciągu dnia. Na ogół jednak korzystanie z cateringu dietetycznego o odpowiednio dobranej kaloryczności do potrzeb danej osoby pozwala na zdrowe gubienie zbędnych kilogramów. Każdorazowo taki sposób żywienia powinien iść jednak w parze z aktywnością fizyczną. Pozwala ona nie tylko na szybsze chudnięcie, lecz także umięśnienie i ujędrnienie całego ciała.

Dlaczego dieta pudełkowa na odchudzanie czasem nie działa?

Zdarza się, że dieta pudełkowa jest nieskuteczna. Wiele osób zniechęca się w takim momencie do jej dalszego stosowania. Może to wynikać z kilku czynników. Łatwo je wyeliminować, by możliwe było zapewnienie skuteczności odchudzania ze specjalnym cateringiem.

Dieta pudełkowa na odchudzanie działa przede wszystkim w sytuacji, gdy:

 • osoba korzystająca z cateringu je wyłącznie posiłki wchodzące w jego skład, bez podjadania dodatkowych przekąsek w ciągu dnia,
 • zapotrzebowanie kaloryczne zostało odpowiednio obliczone w stosunku do najważniejszych parametrów ciała i trybu życia danej osoby,
 • dieta jest praktykowana przez odpowiednio długi czas.

Wiele osób korzysta z cateringu dietetycznego, dopełniając go własnymi napojami. Jeśli jest to woda, kawa bez mleka i cukru czy niesłodzona herbata, nie stanowi to najmniejszego problemu. Komplikacje pojawiają się jednak w sytuacji, gdy napoje są wysokokaloryczne. Sprawiają one, że nawet odpowiednio obliczone zapotrzebowanie w cateringu dietetycznym może okazać się niewystarczające, gdy zostanie doliczone do niego kilkaset kalorii pochodzących z napojów. To jeden z najczęstszych powodów odpowiedzialnych za nieskuteczność cateringu odchudzającego.

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Jeśli chodzi o catering dietetyczny, efekty jego stosowania są widoczne jedynie wtedy, gdy wartość kaloryczna zostanie dopasowana do realnego zapotrzebowania danej osoby. W przypadku odchudzania warto pamiętać o tym, by zachować codzienny deficyt. Powinien on wynosić około 200-300 kcal dziennie. To gwarancja zdrowej redukcji masy ciała. Większe różnice mogą doprowadzić do niedoborów i innych problemów zdrowotnych, a po zakończeniu diety – doprowadzić do efektu jojo, czyli szybkiego nawrotu nadmiarowych kilogramów.

Zapotrzebowanie kaloryczne można obliczyć na wiele różnych sposobów. Najskuteczniejsze jest oczywiście udanie się do dietetyka. To specjalista, który dysponuje wiedzą i aparaturą pozwalającą na wykonanie pomiarów podstawowych parametrów ciała. Innym sposobem jest także skorzystanie z internetowych kalkulatorów. Pozwalają one na obliczenie zapotrzebowania na podstawie takich czynników, jak:

 • wiek,
 • płeć,
 • aktywność fizyczna w ciągu dnia,
 • wzrost.

Znaczenie ma też cel danej osoby. Jeśli chcesz schudnąć, codzienne posiłki powinny mieć delikatnie mniejszą kaloryczność niż zapotrzebowanie. W celu utrzymania stałej masy ciała nie jest potrzebny deficyt czy nadwyżka. Aby przytyć, należy jeść więcej, niż wskazuje na to zapotrzebowanie.

Cateringi dietetyczne dają możliwość samodzielnego wybrania jednego z kilku planów. Dzięki temu można zdecydować, czy wytworzy się deficyt kaloryczny, czy może nadwyżka. Dieta pudełkowa redukcyjna praktykowana przez odpowiednio długi czas może być więc bardzo skuteczna, ale podstawowym warunkiem jest właściwe dopasowanie jej do zapotrzebowania energetycznego i postawionych celów. Wymaga ona też samozaparcia, dlatego efekty uzyskane przy jej stosowaniu różnią się w zależności od osoby.

Czy dieta pudełkowa to gwarancja utraty wagi?

Catering dietetyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Nie stanowi on jednak gwarancji utraty masy ciała. Najważniejsze jest samozaparcie. Dieta pudełkowa stanowi idealny wybór dla osób, które mieszkają w pojedynkę, a chcą schudnąć. Dzięki posiłkom pojawiającym się każdego dnia pod drzwiami nie muszą one samodzielnie chodzić na zakupy, a więc rzadziej ulegają pokusom. To sposób na całkowite wyeliminowanie podjadania.

Catering dietetyczny wymaga samozaparcia, motywacji i odpowiednio długiego praktykowania diety z deficytem kalorycznym. Cieszy się on jednak tak dużą popularnością wśród osób odchudzających się ze względu na następujące korzyści:

 • osoba odchudzająca się nie musi robić zakupów i trzymać w swojej kuchni jedzenia, co minimalizuje ryzyko ulegania pokusom,
 • znika podjadanie w trakcie gotowania,
 • diety są ciekawe, a każdego dnia pod Twoje drzwi trafiają zupełnie inne posiłki – dzięki temu znika nuda i odchudzanie staje się efektywniejsze, nawet jeśli ma trwać wiele miesięcy,
 • catering dietetyczny oszczędza czas, zarówno na gotowaniu, jak i planowaniu posiłków czy gotowaniu,
 • nie trzeba samodzielnie liczyć kalorii i planować zbilansowanych, a zarazem niskokalorycznych posiłków,
 • posiłki wchodzące w skład diety odchudzającej są odpowiednio sycące, dlatego możliwe jest wyeliminowanie uczucia głodu mimo deficytu.

Odchudzanie jest możliwe z każdym wariantem cateringu dietetycznego. Najważniejsza jest liczba kalorii. Specjalne pakiety dla osób na redukcji zawierają jednak składniki wspierające przemianę materii, a także korzystne podczas uprawianej aktywności fizycznej. Obecnie dieta pudełkowa jest jednak dostępna w wielu wariantach, dlatego każdy klient może samodzielnie dopasować odpowiedni plan żywieniowy do własnych preferencji. Istnieje opcja przetestowania nawet kilku różnych opcji i zdecydowania, z której będziesz korzystać przez kolejne tygodnie.

Wybierz
Dietę dla siebie